ciekawe badania

Kompanijne sprawki

Moderator: kruku

ciekawe badania

Postby Agata » Fri Mar 10, 2017 3:09 pm

Kochani,

mam wielką prośbę do wszystkich tych z was, którzy chcieliby pomóc w bardzo ciekawym projekcie badawczym prowadzonym przez moją bratową, Martę Rusnak, na Politechnice Wrocławskiej. Moja bratowa za pomocą specjalnego urządzenia (bezboleśnie) próbuje zbadać naszą percepcję wzrokową, sprawdzić na czym się ogniskuje nasz wzrok gdy patrzymy np. na architekturę, co śledzą nasze oczy, co uznają za kluczowe.

Macie szansę pomóc ustalić czy wszelkiej maści przewodnicy oprowadzający was po znanych zabytkach mówią prawdę o tym co w nich ważne czy też sprzedają wam ściemy preparowane przez różnych historyków sztuki. Czy to co ważne dla historyka sztuki czy architekta jest rzeczywiście na tyle kluczowym elementem organizacji bryły czy wnętrza że przyciąga nasz wzrok bez wcześniejszej naszej wiedzy że "na to właśnie twórca chciał abyśmy patrzyli".

Badanie trwa króciutko i trzeba tylko któregoś dnia podjechać do pracowni gdzie znajduje się eye-tracker czyli wspomniane urządzenie śledzące ruch naszych gałek ocznych (naprawdę nie boli!). Jesli jesteście zainteresowani to wypełnijcie krótkie zgłoszenie, do którego link zamieszczam poniżej.

Gorąco polecam!

https://goo.gl/forms/ft18KXXOAHR9QN6l1
User avatar
Agata
 
Posts: 170
Joined: Tue Jul 06, 2010 9:49 am

Return to Wolna Kompania Sarmacka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron