KUSZA

Forum publiczne do dyskusji na wsze tematy

Moderator: kruku

Postby Arbor » Mon Apr 26, 2004 7:45 am

Stwórca był tak łaskawy, że wyposażył mnie wczoraj w brzydkie (nie do końca) i okrutne narzędzie do mordowania, jakim jest kusza. Z kuszy sportowej strzelam już od 1,5roku, więc wyniki już teraz mam całkiem dobre...

Przeto pytam, czy/kiedy na Bolkowie/Chojniku odbędzie się jakiś turniej kuszniczy?

Pozdr.
szczerozły husyta...

0-800-pale-i-gwalce
Arbor
 
Posts: 44
Joined: Thu Nov 13, 2003 1:00 am
Location: Janowice Wlk.

Postby robroj » Mon Apr 26, 2004 5:11 pm

chyba an czerwcowym jest turniej luczniczy - wiec pewnie i kuszniczy tez bedzie, ale nie wiem.. natopmiast pod koniec sierpnia jest turnirj o zloty belt na Chojniku a we wrzesniu na bolkowie tyrniej kuszniczy/luczniczy - ale o ile mi wiadomo to na na wszystkie wymienione przezemnie turnieje trzeba miec zaproszenia... a po Twoich ostanich wybrykach nie jestem pewien czy mozesz liczc na takowe.. ale to tylko moje prywatne domysly, ktorych nie nalezy mylic ze stanowiskiem bractwa

Robroj
"Only Imperial stormtroopers are so precise"
robroj
 
Posts: 215
Joined: Fri Jul 04, 2003 1:00 am
Location: Jelenia Góra

Postby Arbor » Thu Apr 29, 2004 8:04 am

Ah... :smile:

Niewiele tego. Tedy trzeba zbierać gotówke i jechać w Polszkie :smile:

Dzięki za pomoc anyway :smile:

Co do ostatnich słów: niezwykle przykro mi to słyszeć (czytać), ale dopóty, dopóki decyzja nie nalezy do Ciebie jestem spokojny - wszak nikt rozsądny (powtarzam: ROZS!DNY) nie pominie w debacie o zaproszenie kilku zbrojnych rycerzy i kuszników z sąsiedztwa, z powodu jakiegoś wierszyka. To byłoby conajmniej zabawne :smile:))

Wybryki :smile: Nie unoś się Robroju :smile:

Ale pozdrawiam i zdrówka życzę.
szczerozły husyta...

0-800-pale-i-gwalce
Arbor
 
Posts: 44
Joined: Thu Nov 13, 2003 1:00 am
Location: Janowice Wlk.

Postby robroj » Thu Apr 29, 2004 3:53 pm

ehh ti nie zrozumials mnie ..:razz: ja nie anpisalem ze nie chce Cie widziec na bolkowie albo an Chojniku.. bo jest mi to obojetne czy bedziesz czy tez nie bedzie Ci... ja z kuszy nie stzrelam i dlatego.. ja tylko zwrocuilem Ci uwage ze mozesz byc gorzej postrzegany przez innych a jelsi ja mialbym decydowac to bys sie pojawil takie moje zdanie..
uwazniej czyataj co pisze...bez podtextow
"Only Imperial stormtroopers are so precise"
robroj
 
Posts: 215
Joined: Fri Jul 04, 2003 1:00 am
Location: Jelenia Góra

Postby bieszczadnik » Fri Apr 30, 2004 10:34 am

Cześć.Pozwolicie,że wtrącę parę słów od siebie na temat turniejów kuszniczych.W ciągu sezonu jest ich/tych oficjalnych/stosunkowo mało i dlatego uczestnictwo w nich jest tylko i wyłącznie na podstawie zaproszenia.Ze względu na to,że kusza jest bardzo niebezpieczną bronią jest prowadzony bardzo dokłądnie dobór uczestników na poszczególnych turniejach w celu uniknięcia wypadków i jakiś przykrych nieporozumień. To nie znaczy,że nie można załapać się na jakiś z turniejów.Najlepiej jeżeli znajdzie się tzw. osoba wprowadzająca, która poręczy za odpowiednie zachowanie i przestrzeganie wszelkich regół i przepisów dotyczących posługiwania się kuszą z pozdrowieniami Bieszczadnik
bieszczadnik
 
Posts: 25
Joined: Wed Mar 24, 2004 1:00 am
Location: bieszczady

Postby kruku » Fri Apr 30, 2004 12:16 pm

dokładnie - trza pamiętać, że na kuszę trzeba mieć pozwolenie (w myśl polskiego prawa), więc pierwszy wypadek z jej użyciem w ryceriadzie może spowodować bardzo niemiłe konsekwencje - a gdyby ktoś zaczął się turniejom uważniej przyglądać okazałoby się, że wielu kuszników pozwoleń nie posiada..

co do zaproszeń na bolków po tym weekendzie wiele powinno się wyjaśnić - będziemy rozmawiać z kasztelanem na temat ilości miejsc i zapraszanych ekip.

pozdrawiam
kruku
--
.
User avatar
kruku
 
Posts: 3214
Joined: Tue Feb 25, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby Bartek z Chojnika » Fri Apr 30, 2004 3:29 pm

A tak od siebie dodam, że jak już tą kuszę masz, to się ciesz, ale po cichu.
Chyba wiadomo o co chodzi...
User avatar
Bartek z Chojnika
 
Posts: 23
Joined: Mon Dec 22, 2003 1:00 am
Location: Kąty Wrocławskie/ Zamek Chojnik

Postby bieszczadnik » Fri Apr 30, 2004 8:24 pm

Z tymi pozwoleniami jest cały galimatias.Nie ma w przepisach jasno sprecyzowane jak podchodzić do replik kusz historycznych.Odnośnie kusz wspólczesnych takie zezwolenie jest wymagane.Wiąże się to z nowoczesną konstrukcją wspólczesnych kusz,znacznie większymi ich możliwościami, numery seryjne wyrobu itp.. Przy kuszy historycznej /repliki/ odpada wiele problemów i tu toczą się nadal dyskusję odnośnie zezwoleń.Ze względu na wygodę zawsze padnie stwierdzenie,że powinno być zezwolenie.Ale tak do końca to nie jest jasno i wyraźnie powiedziane i dlatego w odpowiedni sposób motywując/konieczność bycia stowarzyszonym i cel wyłącznie sportowy:treningi + turnieje/ można się wywinąć od zezwolenia.
bieszczadnik
 
Posts: 25
Joined: Wed Mar 24, 2004 1:00 am
Location: bieszczady

Postby Arbor » Sun May 02, 2004 9:22 pm

Generalnie miło byłoby na turnieju wystąpić :smile: Nigdy nie dałem się poznać jako człowiek nie zrównoważony, bądź niepoważny. To co sobie piszę na forum ma się nijak do tego jak się zachowuje - co Pan Robrojek dobrze wie :smile:.

Co do spraw prawnych, to waże je sobie lekce, bowiem Policja przyjacielem moim jest... A moja kusza ma (pod)przepisowy naciąg i nie wymaga pozwolenia (przynajmniej w myśl przepisów z 1999r.).

Nie zamierzam sie z nią kryć :smile:

:smile:
szczerozły husyta...

0-800-pale-i-gwalce
Arbor
 
Posts: 44
Joined: Thu Nov 13, 2003 1:00 am
Location: Janowice Wlk.

Postby Wojtek » Sat May 15, 2004 12:30 am

Arbor... a jak Ty się w drzwi mieścisz z tak szerokimi plecami, co?
Wojtek
 
Posts: 52
Joined: Fri Oct 31, 2003 1:00 am
Location: Jelenia Góra

Postby Arbor » Wed Jun 16, 2004 5:48 pm

Trzeba bokiem wchodzić wszędzie, ale da się z tym żyć :smile:

Hehe...

(nie żartuję, wielokrotnie rozmawiałem ze znajomymi z Police o kuszy i powiedzieli, że to naprawde bardzo ciężki materiał na sprawę i nie pamiętają ani jednej sprawy o posiadanie, czy używanie kuszy)
szczerozły husyta...

0-800-pale-i-gwalce
Arbor
 
Posts: 44
Joined: Thu Nov 13, 2003 1:00 am
Location: Janowice Wlk.

Postby cobraver » Thu Sep 16, 2004 7:28 am

mam pytanie odnosnie kuszy czy to legalne jesli tak jak ja zdobyć ,mile widziana reczna robota pozdrawiam
cobraver
 
Posts: 3
Joined: Thu Sep 16, 2004 1:00 am
Location: Leszno

Postby robroj » Thu Sep 16, 2004 5:45 pm

hmm
pierwsza czesc pytania chyba juz jest wyjasniona - proponuje czasmi poczytac uwazniej a co do kupna.. w tym temacie nie pomoge - polecam sie zwrocic do bieszczadnika, albo poszukac na sieci moze ktos sie oglasza ze robi takie kusze?

z szacuneczkiem robrojek
"Only Imperial stormtroopers are so precise"
robroj
 
Posts: 215
Joined: Fri Jul 04, 2003 1:00 am
Location: Jelenia Góra

Postby cobraver » Fri Sep 17, 2004 4:41 am

dzieki za odpowiedz...no właśnie z tą legalnoscią to jak czytam nic do konca nie wiadomo
chciałbym replike ,wiem ze sa takie
niekoniecznie musze z niej strzelac
choć zawody w strzelaniu z kuszy to coś o czym marzę
cobraver
 
Posts: 3
Joined: Thu Sep 16, 2004 1:00 am
Location: Leszno

Postby kruku » Fri Sep 17, 2004 7:58 am

każda kusza, która strzela jest nielegalna bez pozwolenia w myśl ustawy.

aktualną ustawę z poprawkami możesz znaleźć tutaj:

http://www.lowiecki.pl/gdansk/cietrzew/ ... awo_3.html
User avatar
kruku
 
Posts: 3214
Joined: Tue Feb 25, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Next

Return to Karczma

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron