turnieje/imprezy - zbieram matariały do artykułu

Forum publiczne do dyskusji na wsze tematy

Moderator: kruku

Postby Katarzyna Uciechowska » Thu Jul 17, 2003 9:30 am

Czesc,
zbieram informacje na temat imprez i turnieji rycerskich w Polsce.
Czy, jako eksperci, moglibyscie mi powiedziec ktore wydarzenia sa najwazniejsze i najciekawsze? Gdzie warto sie wybrac zeby zrobic dobry reportaz przed koncem sezonu tuniejowego? Szczególnie interesują mnie imprezy wiernie oddajace realia historyczne, profesjonalnie zorganizowane, duze i spektakularne.

Pozdrawiam.
Katarzyna Uciechowska
 
Posts: 2
Joined: Thu Jul 17, 2003 1:00 am

Postby kruku » Thu Jul 17, 2003 1:41 pm

On 2003-07-17 10:30, Katarzyna Uciechowska wrote: (...)
Gdzie warto sie wybrac zeby zrobic dobry reportaz przed koncem sezonu tuniejowego? Szczególnie interesują mnie imprezy wiernie oddajace realia historyczne, profesjonalnie zorganizowane, duze i spektakularne.


duże i spektakularne zazwyczaj wyklucza wierność z realiami historycznymi - po prostu grupy polskie przedstawiają bardzo różny poziom, duże imprezy mają sponsorów którzy wymagają reklam, trafia na nie sporo ekip z przypadku etc.

tak na prawdę najbardziej 'historycznie' jest na zamkniętych (dla niezaproszonych grup, czasem również dla publiczności) imprezach. uczestnicy znają się i zazwyczaj płacą za to żeby mieć spokój.

duże imprezy na które warto się wybrać w tym sezonie to na pewno vivat vasa i turniej o miecz sobieskiego w gniewie. jak z malborkiem - nie mam pojęcia, nigdy nie byłem - odbędzie się już w ten weekend. dobrą renomą od jakiegoś czasu cieszy się turniej w łęczycy. duży festyn odbędzie się niedługo pod opolem w ładnym skansenie - będzie to jednak impreza zupełnie niedatowana i przyjedzie pełne spektrum od wikingów po sarmatów.

najlepiej zapoznać się z kalendarium na http://bagrit.ires.pl i kontaktować się z organizatorami odnośnie profilu imprezy. w kalendarium można znaleźć również małe imprezy zamknięte (soplicowo, pola macieja), których uczestnicy mocno przykładają się do wierności historycznej.
User avatar
kruku
 
Posts: 3214
Joined: Tue Feb 25, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby Katarzyna Uciechowska » Fri Jul 18, 2003 3:14 pm

Bardzo dziekuje :smile:
Najprawdopodobniej wybierzemy sie do Gniewu 26-27 lipca i chetnie poznalabym opinie na temat tego turnieju.
Pozdrawiam.
Katarzyna Uciechowska
 
Posts: 2
Joined: Thu Jul 17, 2003 1:00 am

Postby kruku » Sat Jul 19, 2003 11:39 am

http://www.freha.bagrit.ires.pl/viewtopic.php?t=381

tutaj znajduje się temat dotyczący tego turnieju na ogólnopolskim forum dyskusyjnym.

pozdrawiam
kruku
--
.
User avatar
kruku
 
Posts: 3214
Joined: Tue Feb 25, 2003 1:00 am
Location: Wrocław


Return to Karczma

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron