zdobienia obuwia sredniowiecznego

Forum publiczne do dyskusji na wsze tematy

Moderator: kruku

Postby Guest » Mon Jan 17, 2005 6:19 pm

mam pytanie dotyczace zdobien sredniowiecznych butkach, bo wlasnie skonczylam robic lewego z cienkiej skorki i zastanawialam sie czy strasznie mroczne byloby gdybym tam cos wyhaftowala...tylko,ze tez nie wiem do jakiego haftu mam sie ograniczac, bo zaraz mi wyjdzie cos bardziej z LOTR niz sredniowiecznego :grin:
Guest
 

Postby Netka » Tue Jan 18, 2005 11:38 pm

Polecam zajrzec na freha tam napewno znajdzie sie temat o haftowaniu butow. Na forum raczej nie uraczysz kogos kto sie na tym zna...ale moze sie myle :smile:
User avatar
Netka
 
Posts: 817
Joined: Tue May 06, 2003 1:00 am

Postby kruku » Wed Jan 19, 2005 12:10 am

a co z agatą?
ta praca o butach u nas na stronie to jej przecież. powinna coś wiedzieć..

inna sprawa, że na freha specjalistów jest dużo więcej,
więc i szansa na odpowiedź rośnie.
User avatar
kruku
 
Posts: 3214
Joined: Tue Feb 25, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby Gagatt » Wed Jan 19, 2005 11:23 am

Rzeczywiscie czesc moich wypocin znajduje sie na stronie. Nie pamietam czy jest tam rozdzial dotyczacy zdobienia. Jesli nie ma to prosze o wiadomosc na pirva to go przesle. Co do wzorow to byly dosc specyficzne wiec raczej radze korzystac ze zrodel.
User avatar
Gagatt
 
Posts: 241
Joined: Wed May 14, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby Guest » Wed Jan 19, 2005 3:11 pm

a czy bylaby mozliwosc zapodania jakims konkretnym zrodlem, w ktorym na pewno znajde jakies typowe,sredniowieczne wzorcnistwo, poniewaz nie mam dostepu do calej,bogatej bibliografii tegoz artykulu, a sama jestem w tych kwestiach zupelnym 'lajkonikiem' :smile:
Guest
 

Postby Gagatt » Thu Jan 20, 2005 10:54 am

Wiklak H., 1995, „Dawne szewstwo”, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Gdańsk
# Turnau I., 1983, „Polskie skórnictwo, Wrocław-Warszawa-Kraków-Gdańsk-Łodź
To sa chyba dwie najlatwiej dostepne pozycje. Powinny byc w kazdej miejskiej bibliotece. Tylko nalezy zwrocic uwage na datowanie zdobionego obuwia, poniewaz nie odonosi sie to do calego okresu sredniowiecza.
User avatar
Gagatt
 
Posts: 241
Joined: Wed May 14, 2003 1:00 am
Location: Wrocław


Return to Karczma

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron