pasowanie na rycerza tudziez na ddame dworu

Forum publiczne do dyskusji na wsze tematy

Moderator: kruku

Postby robroj » Thu Oct 16, 2003 6:05 pm

Howdy! dzisija jakis czas spedzilem na sieci szukajac czegos o swoim herbie a pozniej zaintersowalem sie tym czy sa jakies scisle okreslone wymagania jakie trzeba spelnic aby zostac pasowanym...? prosze sie nie smiac.. ja mysle przyszlosciowo:) tak wiec czy ktos moze mi powiedziec jak to jest rozwiazane w naszym zamku? a inen pytanie dotyczy poslancow boskich jakimi sa nasze przecudne niewiasty .. wiem ze ostanio na Chojniku bylo "pasowanie na damy" czy u nas tez jest cos podobnego?
"Only Imperial stormtroopers are so precise"
robroj
 
Posts: 215
Joined: Fri Jul 04, 2003 1:00 am
Location: Jelenia Góra

Postby Gagatt » Sat Oct 18, 2003 11:45 am

Przepraszam - co to znaczy "pasowanie na damy"? Obawiam sie ze to nie rzecz nabyta a raczej wrodzona, ktos ja ma a ktos nie ma;)
User avatar
Gagatt
 
Posts: 241
Joined: Wed May 14, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby robroj » Sat Oct 18, 2003 10:16 pm

juz wyjasniam pasowanie na damy jest tym samym co pasowanie na rycerza.. w kazdym razie tak to wtglada na chojniku nie dostaja ostrog ani pasa ale takie ladne cos (emblemat w ksztalcie tarczy z rozna w bursztynie) na lancuszku.
Jesli ktos pwoie ze to jest bolkow a nie chojnik to da znac o swoim komplexie... nie mowie ze nalezy brac przyklad z Chochnika:P ale ze cos takiego istnieje a czy u nas jest to w jakikolwiek sposob usnakcjonowane?
"Only Imperial stormtroopers are so precise"
robroj
 
Posts: 215
Joined: Fri Jul 04, 2003 1:00 am
Location: Jelenia Góra

Postby Antha » Sun Oct 19, 2003 8:52 pm

O rany...jaki znowu kompleks :smile:
Agata ma racje...
A w Bolkowie wszystkie kobiety sa damami...i chyba nie potrzebujemy emblematow i tarcz, zeby dobitnie to podkreslic ( wiadomo...ladna rzecz na szyje jest pozadana ale w celu ozdobnym)....Prawdziwa dama jest skromna i nie afiszuje sie z tym , co jest oczywiste :smile:
heh....
User avatar
Antha
 
Posts: 444
Joined: Sun Jun 22, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby kruku » Mon Oct 20, 2003 10:57 am

z tego co wiem na bolkowie nie ma pasowań dam ani niedam. BRZB jest bractwem zrzeszonym w kapitule, więc ceremonie przyznania ostróg jako wyrazu uznania dla zasłużonych rymcerzy dokonywane są podczas kapitulnych pasowań.

inna rzecz, że co kraj to obyczaj i niektórzy mają alergię na pasowanych dopatrując się w tym bufonady i metod leczenia kompleksów ;)

mnie tam wszystko jedno, mój pas mi wystarczy :P
User avatar
kruku
 
Posts: 3214
Joined: Tue Feb 25, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby robroj » Mon Oct 20, 2003 1:46 pm

kochane niewiasty jak na Was patrze to bylbym sklonny porownac Was do ksiezniczek :smile: choc i to pewnie bylo by za malo.. wiec to jst wyjasnione (sprawa z damami naszymi nadobnymi) Kruku: w koncu sie czegos dowiedzialem ale niestey niewiele.. czy moglbys uwaznie przeczytac moje pierwszy post i w miare mozliwosci odpowiedziec? bede dzwieczny

Don Robroj
"Only Imperial stormtroopers are so precise"
robroj
 
Posts: 215
Joined: Fri Jul 04, 2003 1:00 am
Location: Jelenia Góra

Postby kruku » Mon Oct 20, 2003 2:08 pm

dobra, będzie powoli i wyraźnie:

kapituła, jakby nie opisywana, ostrogi przyznaje dość ostrożnie, na wniosek już pasowanych, którzy zgłaszają kandydatury (tak zauważyłem). nie wiem jak to rozpatrują, ale znam ino kilka osób z naszych okolic, które zasłużyły sobie na ostrogi udzielaniem się w szeroko pojętym RR - np piter z chojnika, twardy, druid z ChZG, wojtek z wratislavii.

nie mam pojęcia jak wygląda lista zasług do odfajkowania ;) chyba po prostu trza intensywnie działać dla dobra sprawy i dać się pozytywnie zauważyć przez decydentów, później pójdzie z górki..

jak mawiał o.t: "formacja, organizacja, akcja. i do przodu!"

jeśli chcesz poznać oficjalne stanowisko bolkowa odnośnie pasów do pończoch i nie tylko - pytaj krwawego hegemona - na pewno poradzi ci od czego zacząć.
User avatar
kruku
 
Posts: 3214
Joined: Tue Feb 25, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby Tomek » Wed Oct 22, 2003 6:56 pm

ja w sprawie formalnej
jezeli chodzi o pasowanie to juz kiedyś rozmawiałemna ten temat z Hegemonem i jego stanowisko było dość wymagające.
Każdy ubiegający sie o ostrogi powinien mieć jakiś tam staż w bractwie, własną zbroję (kompletną)dwóch giermków, powinien umieć tańczyć, jeździć konno i posługiwać sie bronią wszelaką.
Podejrzewam ze teraz oblicze włodarza zlagodniało nieco ale nie wiem co sobie wymyśli i nie wiem co ja sobię wymyślę (hehe)aby kandydat spełniał wymogi pasowania.
Poza tym Adaś nosi się z zamiarem pasowania tylko ten pomysł coś nie może dojrzeć, potrzeba trochę nacisku. Myślę ze jak uporamy się z członkostwem i przynależnością to zabierzemy się za pasowania
User avatar
Tomek
 
Posts: 2404
Joined: Tue Aug 26, 2003 1:00 am
Location: Wrocław


Return to Karczma

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron