zapisy na szermierkę

Forum publiczne do dyskusji na wsze tematy

Moderator: kruku

zapisy na szermierkę

Postby Tomek » Sun Oct 26, 2008 5:15 pm

w tym wątku wszystkich zainteresowanych nauką szermierki proszę o wpisanie imienia i nazwiska oraz kontaktu

w miarę rozwoju sytuacji będą umieszczane tu informacje dotyczące wyżej wymienionego przedsięwzięcia :)
User avatar
Tomek
 
Posts: 2404
Joined: Tue Aug 26, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby hubert_vel_qra » Fri Oct 31, 2008 12:11 pm

Postaram się przygotować na następny trening plakaty. Trzeba będzie zakupić jakiś korektor i zamazać cenę. Proponuję spotkać się 20 min wcześniej przed treningiem to rozdzielimy wszystko i ustalimy gdzie wieszać.
User avatar
hubert_vel_qra
 
Posts: 574
Joined: Mon Sep 22, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby Ataman » Tue Jul 21, 2009 3:17 pm

Ja bym był zainteresowany jak na razie zacząłem się uczyć tutaj www.signum-polonicum.com.pl. Ale chciałbym mieć porównanie. Może od razu ktoś mi wyjaśni czy szermierki polega na przekładaniu palcata z ręki do ręki tzn. czy w walce dawnej szablą używano dwóch rąk czy jest to tylko wymysł ludzi z tego stowarzyszenia ?
User avatar
Ataman
 
Posts: 175
Joined: Tue Jul 21, 2009 3:02 pm
Location: Brzeg\Wrocław

Postby Gloyv » Tue Jul 21, 2009 3:41 pm

w czasie walki przekładasz?
a przeciwnik co robi? czeka aż łaskawie przełożysz i nie wyprowadzi jakiegoś cięcia albo sztychu?
User avatar
Gloyv
 
Posts: 119
Joined: Thu Nov 18, 2004 1:00 am
Location: Kielce

Postby Ataman » Tue Jul 21, 2009 4:58 pm

Tak zmieniam w trakcie walki ale ponoć robię to w taki sposób że jestem cały czas osłonięty ( tak przynajmniej trener uważa). Generalnie to na razie mało umiem 3 zasłony ( 1, 3 , 6) i jedną kombinację ciosów która polega na zadawaniu ich naprzemiennie raz prawą a raz lewą ręką. Acha potem niby mam się uczyć walczyć 2 palcatami a potem dopiero szablą. Czyli rozumiem że to wszystko to wszystko ma mało wspólnego z szermierką szablą i generalnie to jakieś wymysły ? Zaznaczam że się raptem 2 miesiące uczę i na szermierce znam średnio
User avatar
Ataman
 
Posts: 175
Joined: Tue Jul 21, 2009 3:02 pm
Location: Brzeg\Wrocław

Postby Sawa » Tue Jul 21, 2009 8:08 pm

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że treningi mamy we Wrocku ;) tak btw :)
User avatar
Sawa
 
Posts: 514
Joined: Sat Sep 20, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby kruku » Tue Jul 21, 2009 8:33 pm

Ataman wrote:(...) Czyli rozumiem że to wszystko to wszystko ma mało wspólnego z szermierką szablą i generalnie to jakieś wymysły ? Zaznaczam że się raptem 2 miesiące uczę i na szermierce znam średnio


nie ma się co spierać czyje kung fu jest lepsze, to nie o to chodzi.

z tego co piszesz signum polonicum stawia podczas ćwiczeń na oburęczność, co może się kiedyś przydać (kto walczył z leworęcznym przeciwnikiem ten wie). my tego nie robimy, każdy ćwiczy swoją 'lepszą' ręką. i tyle.
Żółtków źdźbłami drążyć, aż uświerkną prężąc
dogłębnie w źródłach dżdżu owrzodziałe rzycie.

bykom stop
User avatar
kruku
 
Posts: 3214
Joined: Tue Feb 25, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby Ataman » Tue Jul 21, 2009 10:58 pm

Co do treningów to wiem że jesteście z Wrocławia, studiuję we Wrocławiu więc myślę że nie powinno być problemu. A co do mojego pytania to nie chodzi mi o to czy lepsze czy gorsze ale czy zgodne z historią. A oto moje dane

Paweł Zięcik e-mail: pawelbrzeg@gmail.com nr gg 64354 33 mam nadzieje że tyle wystarczy i nie muszę podawać adresu i numeru dowodu na forum :P

acha mam jeszcze pewne problemy zdrowotne : sztywna noga lewa i częściowo uszkodzony staw w "gorszej" ręce mam nadzieję że nie będzie to stanowić wielkiego problemu jak tak to trudno :/
User avatar
Ataman
 
Posts: 175
Joined: Tue Jul 21, 2009 3:02 pm
Location: Brzeg\Wrocław

Postby kruku » Wed Jul 22, 2009 7:52 am

w takim razie zapraszamy, ale dopiero jak zaczniemy treningi na sali w nowej agorze -- prawdopodobnie w okolicy września.

informacje pojawią się na forum/stronie, a skoro mamy twojego mejla możemy ci się przypomnieć.
Żółtków źdźbłami drążyć, aż uświerkną prężąc
dogłębnie w źródłach dżdżu owrzodziałe rzycie.

bykom stop
User avatar
kruku
 
Posts: 3214
Joined: Tue Feb 25, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby Ataman » Wed Jul 22, 2009 2:13 pm

Byłbym wdzięczny za przypomnienie :P
User avatar
Ataman
 
Posts: 175
Joined: Tue Jul 21, 2009 3:02 pm
Location: Brzeg\Wrocław

Postby spinner » Sun Nov 08, 2009 11:34 pm

odkopię trochę temat...

chciałbym się dowiedzieć, czy można jeszcze dołączyć do wtorkowych treningów szermierki.
jestem osobą początkującą.

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
spinner
 
Posts: 8
Joined: Sun Nov 08, 2009 11:29 pm

Postby hubert_vel_qra » Sun Nov 08, 2009 11:38 pm

zapraszamy
User avatar
hubert_vel_qra
 
Posts: 574
Joined: Mon Sep 22, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby spinner » Sun Nov 08, 2009 11:45 pm

ok, dziękuję za szybką odpowiedź.

do zobaczenia we wtorek.
spinner
 
Posts: 8
Joined: Sun Nov 08, 2009 11:29 pm

Postby spinner » Wed Nov 11, 2009 7:45 pm

hej, pojawił się pewien problem. byłem wczoraj o 20 na pl. Staszica 42 i... nic nie znalazłem. czy treningi odbywają się w jednej z tych kamienic koło Nadodrza? jeśli tak, to czy trzeba wejść gdzieś "głębiej"? czy to ja po prostu coś przeoczyłem?

po raz pierwszy zdarzyło mi się jakiegoś miejsca po prostu nie znaleźć ;)

ps. przepraszam za posta pod postem, jak dostanę odpowiedź, to zedytuję.
spinner
 
Posts: 8
Joined: Sun Nov 08, 2009 11:29 pm

Postby Gnom » Thu Nov 12, 2009 11:41 am

tak, to miejsce nie jest łatwo znaleźć... to jest po lewej stronie dworca nadodrze...

Widać tam tablicę Perfect Dance (lub coś w tym stylu), wtedy należy przejść przez bramę i iść tak jakby za kamienicami.

Cel, to podłużny budynek między drzewami :) ...między kamienicą a torami :)

No chyba jaśniej się nie da...
"taki Żyd - przyszedł na pierogi i jeszcze tabaki chce" - Rabarbar, 12.08.2009 :)
User avatar
Gnom
 
Posts: 700
Joined: Fri Sep 05, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Next

Return to Karczma

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron