Pomocy!

Forum publiczne do dyskusji na wsze tematy

Moderator: kruku

Postby Guest » Wed Nov 26, 2003 12:56 pm

Witam! Jestem w posiadaniu miecza, wyglądającego na autentyczny i gardzo stary, sądząc po stanie stali i drewnianej rękojeści. Chciałbym poznać jego wiek, pochodzenie i wartość. Miecz został znaleziony na terenie ruin pałacu w Gliwicach - Łabędach ok. 10 lat temu. Nie wiem do kogo się zgłosić, do jakiej instytucji, organizacji... Proszę pomóżcie! najlepiej: marcin_babisz@interia.pl
Guest
 

Postby Netka » Thu Nov 27, 2003 11:22 am

Niestety w polsce wg prawa przypadkowe znaleziska należy oddać państwu. Powinieneś sie zgłosić do konserwatora zabytków albo do gminy, tam tez ktos taki sie znajdzie. Pamietaj, że jeśli ten rzedmiot rzeczywiście jest coś warty, to wg prawa należy ci sie tez nagroda :smile:
User avatar
Netka
 
Posts: 817
Joined: Tue May 06, 2003 1:00 am

Postby Arbor » Fri Nov 28, 2003 9:52 am

Salve!

Ale nie oszukujmy się, przesympatyczny kolego, jeśli to oddasz to zostaniesz potraktowany jak wszyscy: dostaniesz Dyplom a'la laurka na dzień babci, podziękowania od dyrektoa muzeum i... Pozostanie Ci się pociąć za głiupotę, bo jest prawo - owszem - ale jak zwykle na nagrody NIKT, absolutnie NIKT nie ma pieniędzy, więc powiedzą Ci - Sorry, ale nie mamy forsy, laurak musi wystarczyc ;]

Na twoim miejscu nasmarowałbym obficie ten miecz jakimś smarem, owinął prześcieradłem i schował na strychu, czekając na zmianę przepisów :/

Albo sprzeda to na pchlim targu - BYLE NIE NIEMCOM!!! (za dużo już od nas wywieźli skarbów).

Btw: od zaufanej osoby wiem (mniej więcej) co się stało z eksponatami, które były na Bolkowie (niby maiły być w jakimś_tam Muzeum, co nie? Sprawdźcie czy są...)



_________________
Vale!

Arbor Boltz von Rohlach
Starosta
Zbrojnej Gwardii Zamku Bolczów
Arbor
 
Posts: 44
Joined: Thu Nov 13, 2003 1:00 am
Location: Janowice Wlk.


Return to Karczma

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron