muzeum średniowieczne na zamku w bolkowie..

Bractwowe sprawki [archiwalne]

Moderator: kruku

Postby pycek » Tue Jun 08, 2004 8:43 pm

kiedyś słyszałem że w bolkowie na zamku ma powstać muzeum przyrządów do tortur oraz innych średniowiecznych żeczy... . pomusł moim zdaniem wyśmienity!!! miemówiąc o tym, iż napewno nietak skomplikowany jagby sie wydawało...
pycek
 
Posts: 5
Joined: Tue Jun 08, 2004 1:00 am
Location: kamienna góra

Postby robroj » Tue Jun 08, 2004 10:55 pm

hmm sala tortur zostala na dniach otwarta na zamku czocha... jesli mylisz o wspolczesnych rekonstrukcjach to niepowinno byc problemu, tylko pytanie gdzie To wystawic? na pierwszym pietrze? w piwnicy? (atmosfera pasowala by do sali tortur:>) moze jakies konkretne propozycje?
"Only Imperial stormtroopers are so precise"
robroj
 
Posts: 215
Joined: Fri Jul 04, 2003 1:00 am
Location: Jelenia Góra

Postby kruku » Wed Jun 09, 2004 7:20 am

hmm..
a skąd chcecie wziąć te rekonstrukcje do wystawiania?

weźcie też poprawkę, że do obsługi wystaw w domu niewiast potrzebny jest jeden człowiek non stop w godzinach otwarcia zamku dla publiczności. wystawa w innym miejscu = dodatkowa osoba.

BTW. kasztelan mówił, że do pilnowania tych wystaw potrzeba ludzi (którzy zwolnią tym samym obsługę muzeum do innych prac) - dziewczyny są bardzo mile widziane jako osoby do pilnowania eksponatów, oczywiście w ramach odpracowania "godzinek zamkowych". najlepiej kontaktowac się z adamem.
User avatar
kruku
 
Posts: 3214
Joined: Tue Feb 25, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby pycek » Wed Jun 09, 2004 2:03 pm

z rekonstrukcjami niema najmniejszego problemu!!! jeżeli mówisz że istnieje coś takiego jak wspułpraca na zamku to wystarczy tylkjo zebrać ludzi zgrupowanych z zamnkiem (a jak byłoby mało to jasie deklaruje do pomopcy) i zakjupić kilka kubikjów drewna a mogę sie założyć że na zamku są różne nażezia więc należy tylko jeszcze rozplanować prace opalić drewno aby wyglądało na stare i działać bo pszecież praktycznie wszystkiue narzędzia w średniowieczy były z drewna i metwlu !!! pozdrawiam
pycek
 
Posts: 5
Joined: Tue Jun 08, 2004 1:00 am
Location: kamienna góra

Postby kruku » Wed Jun 09, 2004 2:34 pm

większość siły roboczej specjalnie przyjeżdża na zamek z dość daleka (jelenia, legnica, wrocław). trudno jest w sezonie bywać na zamku często ludziom którzy pracują..

wiem na pewno, że tydzień przed czerwcowym potrzebne będzie wiele rąk do pomocy (również praca w drewnie - tyle, że chodzi o budowę bardziej użytkowych konstrukcji - stołów i ław). adam prosił aby kto może był na zamku od poniedziałku 21szego czerwca - robota na pewno się znajdzie..

jeśli będziesz w stanie przyjechać na zamek i pomóc, na pewno się przydasz.
User avatar
kruku
 
Posts: 3214
Joined: Tue Feb 25, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby pycek » Tue Jun 15, 2004 9:41 pm

z wielką checia pomoge ale dopiero bede mugl od piatku rano poniewaz do czwartku mam zajecia a w czwartek 0 17 zakonczenie roku a wiec sami widzicie ze w piatek dopiero bede mugl jak sie na cos jeszcze pszydam to wpadne pomudz (jak cos do pomocy zostania)
pycek
 
Posts: 5
Joined: Tue Jun 08, 2004 1:00 am
Location: kamienna góra

Postby Stówa » Mon Jun 21, 2004 2:48 pm

Najprawdopodobniej ja i Robroj jedziemy w środę. Ale fajnie by było jakby się znalazła jakaś dodatkowa para rąk do pomocy.
Black Metal to wojna więc pompuj rower szatanowi!
Stówa
 
Posts: 7
Joined: Tue Jun 01, 2004 1:00 am
Location: Jelenia Góra

Postby Tomek » Mon Jun 21, 2004 7:46 pm

pomysł z katownią swego czasu już zaistniał i miał być umiejscowiony w baszcie prochowej na ogrodowym , ja nawet byłem skłonny porobić parę rzeczy do rutynowych czynnośći ale zmarł śmiercią naturalną jak nie jeden zresztą ambitny plan
ale dość żałoby ja postaram się przyjechać w piątek rano jak oczywiście Allah pozwoli więc moje ręce będą do dyspozycji,
User avatar
Tomek
 
Posts: 2404
Joined: Tue Aug 26, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby Tomek » Mon Jun 21, 2004 10:17 pm

Robroju, pogoń swoich znajomych którzy dostali zaproszenie aby popotwierdzali ilu ich przyjedzie bo już Hegemon się niepokoi
User avatar
Tomek
 
Posts: 2404
Joined: Tue Aug 26, 2003 1:00 am
Location: Wrocław

Postby robroj » Tue Jun 22, 2004 12:58 am

Tomaszu... wiem ze z Chojnowa ma byc kolo 15 osonb z tego co wiem... Mouk bedzie na 100 % z giermkiem a z Bialej Lilii z opoila bedzie okolo 6-8 osob bo mowili mi przez telefon. chyba ze sprawa ma byc oficjalnei nagrana - to pogonie ich

stowa - gadalem z juniorem z Chojnowa - przyjedzie do bolkowa w srode i bedzeie nam pomagal
"Only Imperial stormtroopers are so precise"
robroj
 
Posts: 215
Joined: Fri Jul 04, 2003 1:00 am
Location: Jelenia Góra

Postby Tomek » Tue Jun 22, 2004 7:56 pm

takie potwierdzenie mi wystarczy
User avatar
Tomek
 
Posts: 2404
Joined: Tue Aug 26, 2003 1:00 am
Location: Wrocław


Return to Bractwo Rycerskie Zamku Bolków

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron